zanim zamówisz

Jesteśmy zaszczyceni mogąc służyć Państwu naszą radą i pomocą zapewniając tym samym Wasz spokój i komfort w dokonaniu odpowiedniego wyboru spośród ponad tysiąca wzorów blankietów prezentowanych w naszej firmie, przeznaczonych na to szczególne święto, jakim jest Ślub.

Papeteria ślubna odgrywa niezwykle ważną rolę w uroczystościach ślubnych i towarzyszy w całym czasie jej trwania. To właśnie zaproszenia ślubne są początkiem całej imprezy i w pewnym sensie prezentują jej klimat i styl, dlatego bardzo ważne jest to, aby cała reszta papieru doskonale się komponowała i tworzyła gustowną całość. Rodzaj, kolor papieru, wybór czcionki musi być spójny i doskonale ze sobą harmonizować, od zaproszeń, zawiadomień począwszy, poprzez bileciki na stół, ewentualne Menu, etykiety na alkohol, na podziękowaniach dla gości skończywszy.

Zaproszenia i druki

Przed złożeniem zamówienia musicie mieć Państwo przemyślane wszystkie szczegóły i całą oprawę ślubu. Papeteria ślubna musi harmonizować nie tylko ze sobą nawzajem, ale również współgrać ze strojem Państwa Młodych, dodatkami, samochodem, wystrojem stołu i td., a przede wszystkim odzwierciedlać osobowość i styl Młodej Pary.

Aby sfinalizować zamówienie trzeba też zebrać wszystkie informacje: datę ślubu, czas, miejsce ceremonii i przyjęcia weselnego oraz listę gości, która zadecyduje o ilości zaproszeń i zawiadomień. Warto zamówić kilka sztuk więcej, aby uniknąć dodruku, który jest bardzo kosztowny.

Nie decydujmy się na druk zaproszenia bez zatwierdzenia wydruku próbnego. Ta dobra metoda stosowana w naszej firmie pozwala uniknąć rozczarowania i nie przewidzianych niespodzianek.

Pamiętajmy, że mały blankiet nie pozwoli nam na zamieszczenie długiego i rozbudowanego tekstu, a rodzaj czcionki musi być czytelny i w dobrym guście. W związku z tym musimy dostosować ilość informacji do gabarytów wzoru zaproszenia. Forma zaproszenia jest sprawą indywidualną, tekst możecie Państwo wybrać z przygotowanych przez nas wzorników lub stworzyć własny.

Pamiętajmy też, żeby zaproszenia i zawiadomienia zamówić odpowiednio wcześniej, aby rozdać lub rozesłać naszym gościom najlepiej 2 miesiące przed ślubem. Warto pamiętać o tym, że goście muszą mieć czas na zaplanowanie udziału w uroczystościach, co wiąże się z dodatkowymi przygotowaniami i wydatkami.

Najbliższej rodzinie wyręczamy zaproszenia osobiście, dalszym krewnym i znajomym można przesłać zaproszenie pocztą.

Dobrze jest zamieścić na blankiecie informację o potwierdzeniu przybycia na przyjęcie weselne. Pozwoli to zredukować zarezerwowane miejsca w restauracji i zaoszczędzić pieniądze.

Zawiadomienia przekazujemy według uznania, osobiście lub pocztą, jak będzie nam wygodniej.

Sala weselna

Rozważając zamówienie obok zaproszeń i zawiadomień innych druków towarzyszących weźcie Państwo pod uwagę poniższe szczegóły.

Nawet skromne przyjęcie w domu powinno mieć odpowiednią oprawę, aby wspólnie spędzony czas pozostał na długo w pamięci.

Ustalenie sposobu rozmieszczenia gości przy weselnym stole jest bardzo ważne, a modny ostatnio zwyczaj ustawiania bilecików z imieniem i nazwiskiem przy każdym nakryciu pomoże zachować porządek i na pewno zapanuje nad emocjami naszych szanownych gości.

Jeżeli chcemy aby stół miał jeszcze bardziej osobisty charakter, miłą jego ozdobą będą etykiety weselne przyklejone lub zawieszone na butelki z alkoholem.

Obserwujemy również coraz większe zainteresowanie Menu, które odpowiednio dobrane do bilecików stanowi uzupełnienie każdego nakrycia.

Podziękowania

Pomyślmy o rodzicach, którym w czasie imprezy możemy w sposób szczególny podziękować za trud wychowania i rodzicielską miłość, ofiarując im miłą pamiątkę, a pomysł na nią znajdziecie Państwo w naszej firmie.

Nie zapomnijcie podziękować również swoim gościom za udział w uroczystościach i otrzymane prezenty, to bardzo miły zwyczaj. Nawet najbardziej skromny bilecik wysłany pocztą będzie bardzo eleganckim zakończeniem całego święta.

Podziękować gościom za przybycie można na uroczystości weselnej, kładąc przy każdym nakryciu małe efektowne pudełeczko lub specjalny woreczek ze słodyczami, upominkiem oraz przywiązaną karteczką z miłym tekstem.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Państwu w organizacji ślubu i sprawią, że będzie ona niezwykle fantastyczną przygodą i bardzo przyjemnym przeżyciem, czego z całego serca życzymy

Classic Studio